Renault Symbol Kasko Sigortası & Fiyatları

Renault Symbol Kasko Sigortası, Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından üretilen kompakt bir otomobildir. Bir Renault Symbol sahibiyseniz ve bunun için sigorta yaptırmak istiyorsanız, poliçe satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var.

İlk olarak, ihtiyacınız olan kapsama düzeyini belirlemek önemlidir. Bu, arabanızın değeri, kişisel koşullarınız ve sürüş geçmişiniz gibi faktörlere bağlı olacaktır. Bazı yaygın kapsam türleri sorumluluk, çarpışma ve kapsamlıdır.

Sorumluluk sigortası, bir kazada kusurlu olduğunuzun tespit edilmesi ve karşı tarafın uğradığı zarar veya yaralanmalar için dava açılması durumunda sizi korur. Kasko teminatı, bir kazaya karıştığınızda kusurlu kim olursa olsun kendi aracınızın hasarlarını karşılar. Kapsamlı koruma, hırsızlık, doğal afetler ve vandalizm dahil çok çeşitli olaylar için koruma sağlar. Bir karar vermeden önce farklı sigorta şirketlerinin derecelendirmelerini ve incelemelerini incelemek de iyi bir fikirdir. Bu size, belirli bir şirketten bekleyebileceğiniz hizmet düzeyi ve hasar yönetimi hakkında bir fikir verebilir.

Renault Symbol Hakkında:

Renault Symbol, Macaristan gibi farklı ülkelerde “Thalia” olarak da geçmektedir. 4 kapılı olan Symbol sedan model ilk defa 2000 yılın başlarına doğru Clio Symbol olarak tanıtılmıştır. Türkiye, Brezilya, Romanya, Kolombiya, Tunus, Rusya ve Cezayir başta olmak üzere dünya genelinde satışlarda rağbet görmektedir. İkinci nesilden (2008 – 2013) sonra 3. nesil 2012 sonlarına doğru Dacia logan’ın bir başka sürümü olarak pazara sürüldü. Türkiye’de Symbol’ün yerini artık 2021 senesinden itibaren Renault Taliant almıştır. Günümüzde 5 ileri vites olarak Joy ve Touch donanım paketi ile satılmaktadır.

Renault Symbol Kasko Prim Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigortası, başka araç ile yaşanan çarpışma gibi kazalarda, yanma, çalınma, doğal afet ve üçüncü bir kişi tarafından uğratılan hasarlı zararlarda sizi güvence altına alır ve masrafları karşılar. Aracın ve parçaları çalınması, başka bir yere çarpılması durumlarında da kapsama alanına girer.

1. Kasko için hangi evraklar gerekiyor?

  • Kasko yaptırmak için gerekli belgeler; kimlik, ehliyet ve araç tescil belgesi (ruhsat). Böylece sigorta şirketlerinden ve aracı kuruluşlardan teklif alabilirsiniz.

2. Kasko Sigortası zorunlu mudur?

  • Kasko, isteğe bağlı bir sigortadır ve yasal olarak zorunluluk içermez. Zorunlu trafik sigortası ve kasko arasındaki temel fark; kusurlu olmanız halinde de sizin ve karşı tarafın masrafını karşılar.

3. En çok satan araba modelleri nelerdir?

  • Bu senenin en çok satan araba modelleri arasında; Fiat Egea, Toyota Corolla ve Renault Clio yer alıyor. Renault, Fiat, Volkswagen ve Ford en çok satan araç markaları arasında bulunuyor.

4. En çok kasko yaptıran araba modelleri hangileri?

  • En çok kasko sigortası yaptıran araba modelleri sırasıyla: Polo, Megane ve Clio. En çok sigortasız araç, Şanlıurfa ve Ardahan’da bulunuyor; sigortalılık oranı en yüksek iller ise Trabzon ve Ankara.

5. Kasko Sigortası Yaş Sınırı Nedir?

  • 15 yaşına kadar olan araçlar için kasko yaptırılabilirsiniz.

6. Renault bünyesinde hangi otomobil firmaları yer alır?

  1.  AutoVAZ (%25)
  2.  Dacia (%99)
  3.  Nissan (%44,3)
  4.  Renault Samsung Motors (%80,1)
  5.  Volvo (%21,8)

Temsili Kasko Çeşitleri:

KapsamDar KaskoKaskoGeniş KaskoTam Kasko
Çarpışma
Çekilme Kaynaklı Zararlar
Dolu & Fırtına
Deprem
Aracın Yanması
3. Kişi Tarafından Zarar
Mini Onarım
İkame Araç
Yanlış Akaryakıt Dolumu
GLKHH
Eskime, Çürüme veya Paslanma

Renault Symbol alternatifi olarak Honda City ve Nissan Sunny sayılabilir.