Renault Fluence Kasko Sigortası & Fiyatları

Renault Fluence, 2009-2016 seneleri arasında Fransız otomobil üreticisi Renault tarafından Bursa’da ve Latin Amerika’da üretilen binek bir sedan arabadır. Fluence, üst düzey verimli bir motora ve geniş bir iç mekana sahiptir. Günlük kullanım için konforlu ve pratik bir otomobil olarak tasarlanmıştır. Hem benzinli hem de dizel motorların yanı sıra bazı pazarlarda hibrit güç aktarma organları da mevcuttu. 2019 yılı itibariyle üretimi sonlandırılmıştır.

Diğer adı Renault Samsung SM3 olan Fluence’nin montajı Türkiye, Arjantin ve Hindistan gibi ülkelerde yapılmıştır. 2009 Ağustos’ta sunulan Fluence, Renault Megane modelinin devamıdır. Küçük aile arabası (C segmenti) olarak üretime başlamıştır. Joy, Touch ve Icon olmak üzere 3 farklı donanım paketi bulunmaktadır. LED gündüz farları, eller serbest Renault kart sistemi teknolojisi ile Fluence, Megaane II modelinden daha geniş, büyük ve uzun boyuttadır.

Renault Fluence Hakkında

Renault Fluence Kasko Sigortası

Renault Fluence, Fransız markasının oldukça genç bir yavrusu olmasına rağmen artık sadece ikinci el olarak temin edilebiliyor. 2011 yılında, Renault Mégane 2 modelinin halefi olan bu otomobil piyasaya girdi. 4 kapılı Fluence sedandan çok şey bekleniyordu, ancak işler öyle gitmedi… Ne yazık ki, üretici firma satış rakamlarından pek memnun kalmayarak 2014’ün başlarında bu modeli üretimden çekmeye karar verdi.

Renault Mégane’den esinlenmiştir!
Megane, Renault markasının en popüler modelleri arasında yer alıyordu. Bu nedenle, 2008 yılında 3. nesli ortaya çıkmış, ardından onu Renault Fluence takip etmiştir. Sedan bu modeller hem benzinli hem dizel olarak üretime geçti.

Temsili Kasko Çeşitleri:

KapsamDar KaskoKaskoGeniş KaskoTam Kasko
Çarpışma
Çekilme Kaynaklı Zararlar
Dolu & Fırtına
Deprem
Aracın Yanması
3. Kişi Tarafından Zarar
Mini Onarım
İkame Araç
Yanlış Akaryakıt Dolumu
GLKHH
Eskime, Çürüme veya Paslanma

Renault Fluence alternatifi olarak Fiat Linea ve Opel Insignia sayılabilir.